YELLOW SISTERS & Petr Wajsar ‎– Live

CD

299,00 Kč

Yellow Sisters & Petr Wajsar ‎– Live


Label: Indies Scope ‎– MAM546-2
Format: CD, Album, Digipak
Country: Czech Republic & Slovakia
Released: 2014
Style: Vocal, Folk, World, & Country


Tracklist
1 Singalana
2 Vítr
3 Sister
4 Makchi
5 Žlutá
6 Pramen
7 Vlaková Improvizace
8 Tubab Woman
9 Tříminutová Improvizace
10 Smířená
11 This Fire
12 Proudy
13 Beautiful
14 Desert Sky
15 Oceán

Koncert Yellow Sisters byl natočen v roce 2013 a to v Černošicích v Club Kině. Ženský vokální kvartet si pozval hosta, kterým je hudebník a zpěvák Petr Wajsar.

První polovina koncertu je zasněná, atmosférická, druhá více taneční, rytmická s mužskou oporou. "Celý koncert měl kouzelnou atmosféru, na pódiu jsme měli křišťálový oltář a moc jsme si to všichni užili," říkají o natáčení Yellow Sisters, které i na live nahrávce zdobí vše, čím dokázali nadchnout své fanoušky na předchozích albech. Známé písně samozřejmě mají jiné aranže než studio verze, chybí doprovodné nástroje a smyčky. Zůstala radost ze zpívání, silné melodie, vícehlasy, proplétající se hlasové linky a promyšlené aranže.

"Sestry", které proplétají nejen své hlasy, ale i osudy, pomýšlely na koncertní album delší dobu. "Impuls k natočení živáku přišel už před třemi lety. Po jednom koncertu za námi přišel náš obdivovatel a nabídl nám finanční pomoc k jeho realizaci. Měly jsme velikou radost. Mateřské povinnosti sice odklonily naši pozornost směrem k dětem a písničkám pro děti a potom přišlo ještě dvojCD remixů, ale čas nazrál a CD je na světě." Patnáct skladeb je průřezem jejich tvorby, do které patří i improvizace. Na albu se tato verze zpěvu objevuje hned ve dvou případech - Vlaková improvizace a Tříminutová improvizace. Důležitou postavou v historii kvartetu je i Petr Wajsar, který s nimi příležitostně vystupuje od roku 2011, a tak nesměl chybět ani na této nahrávce.

Promo video