Solaris - Stanisław Lem

CD - MP3

399,00 Kč

Solaris

Autor: Stanisław Lem
Čte: Renata Volfová, Richard Honzovič
Stopáž: 2 mp3-CD | 9 hodin 30 minut
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 20.10.14

Audiokniha roku 2014 - Nejlepší zvuk (1. místo) a Cena posluchačů (2. místo)


Co se stalo na vědecké stanici Solaris? Stříbřitý kolos se vznáší nad planetou zcela pokrytou tajemným oceánem. Stanice je v dezolátním stavu, všichni se chovají jako šílení - všichni, až na Gebariana. Ten je mrtvý. Oceán vykazuje známky abnormální inteligence, a zatímco se Dr. Kelvin snaží rozkrýt příčinu podivného chování zbylé posádky, tajemná síla planety se pomalu vkrádá i do jeho mysli...
Dílo polského spisovatele a filozofa Stanisława Lema (1921-2006) se právem řadí ke klasice žánru sci-fi literatury. Kniha Solaris, jejíž audioadaptaci přinášíme, tohoto autora celosvětově proslavila.
"Pouhá existence myslícího kolosu už nikdy neponechá lidem klid. I kdyby prozkoumali celou galaxii, i kdyby navázali spojení s jinými civilizacemi nám podobných bytostí, Solaris bude věčnou výzvou vmetenou lidstvu."
Rekonstruovaná nahrávka z roku 1995 tvoří základy, na kterých je za pomoci ambientních ploch, zvukových efektů a melodií budována hutná atmosféra, která citlivě dokresluje příběh.

Nahrávka je vydávána ve spolupráci se studiem Needles, které je autorem hudby a zvukové režie.


Stanisław Lem
(1921 - 2006)
Nejslavnější polský spisovatel 20. století, filozof a futurolog, jehož dílo ovlivnilo světovou sci-fi literaturu. Ve svých knihách spojuje vášeň pro technologie a filozofická témata. Technologie a sci-fi prostředí však ustupují filozofickým otázkám, které jsou nosnou linkou jeho díla, což jej činí stále aktuálním. Kniha Solaris patří k jeho vrcholným dílům a byla přeložena do 27 jazyků.
Richard Honzovič (1934-2005)
Je považován za jednoho z nejznámějších hlasatelů, moderátorů a dabérů. Už jako malý chtěl pracovat v médiích a tak po maturitě v roce 1952 nastoupil do Československého rozhlasu. Chvíli poté působil i jako hlasatel zpráv v Československé televizi. Jelikož se v roce 1968 podílel na protiokupačním vysílání, nesměl na obrazovku a byl propuštěn. Pracoval pro Krátký film Praha a namlouval komentáře Československého filmového týdeníku a mnoha technických a přírodopisných dokumentů. Uváděl pořad Objektiv, jeho hlas se objevil ve Filmopolisu a České sodě.


Renata Volfová (1959)
Herečka, rozhlasová hlasatelka a dabérka. Po svém otci Richardu Honzovičovi zdědila lásku k filmu a k rozhlasu. Vystudovala Státní konzervatoř v Praze. Hrála ve filmech mj. Prodloužený čas (1984) a Fešák Hubert (1984), ale známá je především jako dabérka. Téměř dvě desetiletí pracovala jako hlasatelka stanice Český rozhlas 2 Praha. Namlouvá komentáře k televizním pořadům a pro nevidomé načetla více jak 90 audioknih.
Vědeckofantastický román | Nezkrácená verze na 2 mp3 CD | Celková délka nahrávky 9 hodin 30 minut. Nahrávka vznikla podle knihy Stanislawa Lema Solaris vydané nakladatelstvím Československý spisovatel v roce 1972. Copyright © Stanislaw Lem, 1961. Z polského originálu Solaris přeložil Erich Sojka. Translation © Erich Sojka, 1972. Nahrávku vytvořila Knihovna a tiskárna pro nevidomé Karla Emanuela Macana v roce 1995. Kompozice, hudební doprovod a zvukové efekty - studio Needles, 2014. Design obalu - André Allin. Použitá grafika © Sembion, Federico Díaz, 2003. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. Vydalo Tympanum, s.r.o., a studio Needles v říjnu 2014.