OTK - Kot

Vyprodáno

2x Vinyl LP

0,00 Kč

OTK ‎- KOT

Label: Inerziaformisharecords A. C. ‎- ifm2, Silver Rocket ‎- SRR 6

Format: 2 × Vinyl, LP, Album

Country: Italy

Released: 14 May 2010

Style: Alternative Rock, Psychedelic Rock, Spoken Word


A1 Stolní Větráky / Ventilatore Da Tavolo

Voice - Giuliano Mazza, Ivan Bárta

22:15

B1 Ufo 3:19

B2 Klan 4:05

B3 Dálnice 3:34

B4 Vlčák 3:53

B5 Les 5:34

C1 Uzel 5:50

C2 Slapy 3:45

C3 Bobby 3:20

C4 Pínička 4:51

D1 Zajíc 10:03

D2 Kometa 5:08

D3 Il Cane Lupo

Keyboards - Jan Klempíř

Vocals - Jarda Mugrauer*

3:54


Bass - Honza Žalud* (tracks: B1 to D3)

Drums - Láďa Korenda* (tracks: B1 to D3)

Guitar, Vocals, Lyrics By - Ondřej Ježek (tracks: B1 to D3)

Keyboards, Trumpet, Accordion - František Štáfek (tracks: B1 to D3)

Music By - OTK (tracks: B1 to D3)

Pomineme-li motiv obalu, který je pro většinu zvláštní stejně jako obecně hudba mimo rádia, zastavme se u provedení. Masivní lakovaný karton ukrývá ve své rozevírací podobě dva černé vinyly uložené ve standardních papírových bílých vnitřních kapsách se středovými otvory. Navenek působí deska monumentálně, a co teprve zevnitř!

Čtyři strany jsou kapacitně, rozmanitě a stylově využity do posledního místečka. Hned áčko na samý úvod pořádně nakope. Neúspěšné osmnáctiminutové telefonické shánění stolních větráků po celé Praze může být na nepřipraveného opravdu velké sousto. Z jednoho kanálu česky, ze druhého synchronně italsky - to aby byl efekt pojištěn a tamnímu vydavateli jen tak mimoděk zhodnocena investice. Legracei, tohle gesto značí příslušnost ke scéně, souznění mimo politické hranice.

Hledání je někdy neopakovatelné a často přebije hmatatelný výsledek snažení. Tady zcela jistě platí první část, z desky vyrůstají výborné nápady, byť třeba místy nejsou dotaženy do absolutoria. Nonkonformní, našprtaný i lajdácký rock, kolébající i freneticky hlučný, něžný i ničivě disharmonický, to je každopádně jedinečná devíza kapely, a tu jí od teď už nikdo nikdy nevezme.

Před odchodem tesejme do skály tato čísla. Žádný béčko: "Ufo" charakteristický trubkou a hlukařskejma pasážema, "Klan" svírající rytmikou, uvolněná "Dálnice", procítěnej kabrňáckej hit číslo jedna "Vlčák" a vyslovený dojezd strany, utichající "Les". Žádný céčko: Lesem silně zavání "Uzel", Necrocock vloni musel čerpat z týhle letitý školy frázování, letní disharmonickej dýchánek "Slapy", vyslovené přání "Bobby" a písnička "Písnička", co odbíjí procítěnými pocity. Žádný déčko: Psychedelie mlecí se v hmoždíři coby "Zajíc", všeobjímající "Kometa" a závěrečná italská zdravice "Il Cane Lupo", jak jinak než "Vlčák"!

Debut jak blázen, reedice jak kráva, digitálně podepsáno!

/srpuls.cz/

Kot nemá nikdy do spokojenosti daleko, ale drápek je dost ostrej. Poctivá instatní čínská polívka s jemně pokrájeným mourkem s monumentálním otvírákem na místě předkrmu. Klan mimochodnejch, uzel jedinečnejch. Jediná prozřetelnost je ta vaše a na její dohled kašle zajíc. Potřebuješ kafe.