OöPHOI & PAUL VNUK Jr. ‎– Dreamfields

CD

299,00 Kč

Oöphoi & Paul Vnuk Jr. ‎- Dreamfields

Label: Nextera ‎- ERA 2067-2

Format: CD, Album, Limited Edition

Country: Czech Republic

Released: 15 Dec 2011

Style: Abstract, Ambient


Tracklist

1 North Field: Axis 22:41

2 South Field: Khyber 21:52

3 East Field: Helikum 15:16

4 West Field: Awua 9:46


Copyright (c) - Nextera

Recorded At - The Kiva

Recorded At - Moss Garden

Published By - Moss Garden Music

Recorded By, Mixed By, Mastered By, Synthesizer [Moog Voyager, Prophet 8, Digital], Voice, Shaker, Rattle, Performer [Treatments], Loops - Paul Vnuk Jr.

Recorded By, Synthesizer [Clavia, Access And Waldorf], Singing Bowls, Percussion [Crystal And Metal Percussion], Voice, Performer [Waterphone, Whirrbows], Flute [Bass Flute] - Oöphoi

Vocals - Luna

Voice [Children's Poetry Reading] - Paul Vnuk III

Recorded in the Kiva in 2009 and the Moss Garden in 2010 & 2011.

All compositions published by: Moss Garden Music/BMI

℗+© 2011 Nextera. Issued under exclusive license from Gianluigi Gasparetti & Paul Vnuk Jr.

4-panel digipak, limited edition of 1000 copies.

www.youtube.com/watch?v=XD7jRfWKOFI

Po kritiky a posluchači celosvětově uznávaném albu "Distance To Zero", které vyšlo v roce 2006 u legendárního amerického vydavatelství Hypnos, připravil proslulý italský ambientně-relaxační hudebník Oöphoi spolu s americkým syntezátorovým mágem a perkusionistou slovenského původu Paulem Vnukem (známého rovněž z tribalisticky ambientního dua Ma Ja Le s Christopherem Shortem) nové CD s názvem "Dreamfields" neboli "vysněná pole", které vychází jako digipak exkluzivně pro celý svět u českého nezávislého vydavatelství Nextera.

Dreamfields vznikalo v úzké spolupráci obou hudebníků přes tři roky a oba umělci jsou přesvědčeni, že se stane jedním z nejzásadnějších počinů současnosti v oblasti hudebního subžánru nesoucího název dark ambient.

Paul Vnuk se svěřuje: "Pro mne příběh Dreamfields začal ještě předtím, než jsem se setkal s Gigim u první spolupráce na Distance to Zero. Už v roce 2005 jsem poslal Gigimu CD s řadou improvizovaných smyček. Gigi mi poslal zpět řadu svých nových skladeb, jimiž se inspiroval na pozadí mých smyček. Pak jsem zase já přidal své části a tak z toho vzniklo naše první album. V roce 2009 se, nevím proč, vrátil k oněm původním smyčkám a smísil je ve svém alchymickém tyglíku audioprocesorů a vytvořil úplně nové hudební dílo. V letech 2010 a 2011 jsem k nim přidával další a další nápady, až jsem konečně připravil finální mix a master. Dreamfields představuje silnou a hlubokou spolupráci o mnoha vrstvách. Chápu ji jako velikou sonickou malbu, která obsahuje fajnovní rovnováhu našich individuálních vkladů stejně jako pár úplně nových zvukových ploch, jež ani jeden z nás neočekával a já jsem na výsledek velice pyšný!"