ONDŘEJ G. BRZOBOHATÝ ‎– Universum

CD

349,00 Kč

Ondřej G. Brzobohatý – Universum

Label: Supraphon – SU 6359-2

Format: CD, Album

Country: Czech Republic

Released: 2017

Style: Ballad, Funk, Big Band, Swing


1 Dohoda 3:56

2 Vítám 3:22

3 Relativity 3:43

4 Tady A Teď 4:02

5 Máme Radi Jazz

Featuring – Vojta Dyk

4:16

6 Jen Se Neposrat 2:56

7 Nomen Omen 4:09

8 Cherubín 4:50

9 Je Toho Moc

Featuring – Marta Jandová

2:49

10 Universum 3:36


Alto Saxophone, Alto Flute – Rostislav Fraš

Bass – Jaroslav Pokorný 

Cello – Marek Elznic, Vítek Petrášek

Drums, Percussion – Tomáš Kozelka

Executive-Producer – Michal Máka

Guitar – Ondřej Fišer

Keyboards, Backing Vocals – O.G.B

Music By, Lyrics By – Ondřej Gregor Brzobohatý

Piano [Hammonds] – O.G.B. (tracks: 9), Roman Holý (tracks: 3)

Producer – Ondřej G. Brzobohatý

Recorded By – Epoque Orchestra

Tenor Saxophone – Matouš Kobylka

Trombone – Jan Šatra

Trumpet, Flugelhorn – Miroslav Hloucal

Viola – Ilja Samojlov, Mikoláš Čech, Vladimír Kroupa, Vít Kubík

Violin – Anna Veverková, Anton Čonka, Dmitrij Večer, Martina Bačová, Pavla Mazancová, Tomáš Brummel, Tomáš Hubka, Veronika Vališová, Vlastimil Kobrle 


Informace o albu

Ondřej G. Brzobohatý je na novém albu pozitivní, tanečně naladěný, zároveň nutí k zamyšlení…

Zpěvák a skladatel Ondřej Gregor Brzobohatý po třech letech od vydání svého debutu Identity, které provázelo úspěšné turné a za jehož prodej obdržel nejdříve zlatou a následně i platinovou desku, vydává nové autorské album Universum. Album, které vznikalo pod producentským dohledem samotného autora, se hudebně pohybuje mezi popem, funky, soulem a jazzem. Ondřej jej natočil se svými koncertními spoluhráči. Mezi hosty jsou zde smyčcový Epoque Orchestra vedený Vítem Petráškem, dechovou sekci na albu měl na starosti Miroslav Hloucal, ale objevuje se zde například i Roman Holý z Monkey Business.

Universum nabídne z deseti novinek dva velmi zajímavé duety. V rozverné skladbě Máme rádi jazz si společně s Ondřejem zazpívá Vojtěch Dyk a v písničce Je toho moc pak Marta Jandová.

Písničky na album vznikaly průběžně již v od vydání předchozího alba Identity. Koncertně některé z nich Ondřej představil již v rámci Universum Tour, které proběhlo na přelomu roku 2016 a 2017. Základy písní tak logicky vznikly ze společného živého hraní ve studiu, což je na finálním kompaktním zvuku znát. Mimořádně zdařilý výsledný dojem ze zvuku nahrávky podtrhuje právě i využití excelentní dechové sekce a smyčcového orchestru. Album zní pozitivně, tanečně, zároveň díky některým textům nutí posluchače přemýšlet nad děním kolem nás. Výhradním autorem jak textů, tak i hudby na albu je Ondřej G. Brzobohatý.

Zajímavostí je pak samotný obal alba Universum. Tentokrát - místo očekávatelného klišé v podobě portrétní fotografie na titulu - jsou základem Ondřejovy oči. A jak sám podotýká, jeho oči jsou specifické, protože je každé jiné, což koresponduje s obsahem desky, který je dost osobní.