MATEŘSKÁ.COM – Automatka

CD

279,00 Kč

Mateřská.com – Automatka
Label: Mateřská.com Self-Released
Format: CD, Album
Country: Czech Republic
Released: Nov 2, 2018
Style: Indie Pop


1 Automatka
3:38
2 Social Boogie
3:38
3 Být Fit
3:05
4 Vím, Co Chci
3:29
5 Detektivní Story
3:35
6 Lekce Trpělivosti
4:26
7 Lvice V Aréně
3:25
8 V Ženském Kruhu
4:20
9 Jen My Dva
3:34
10 Svatební
3:49
11 Social Boogie Remix
3:20


Guest, Voice – Endru (tracks: 10), Jiří Burian (tracks: 2, 6)
Lead Vocals – Barbora Vaculíková, Léňa Yellow

Released in 4-pages digipack with transparent tray and 24-pages booklet.


Informace o albu /Supraphon/

Duo zpěvaček Bára Vaculíková a Lena Yellow vystupujících pod názvem Mateřská.com je zpět s druhou deskou Automatka. Producentsky se na ní podílel například Kapitán Demo a zahostoval beatboxer Endru. Deska vychází na jejich vlastním labelu s podporou Supraphonu. Mateřská.com ji pokřtí koncertem 9. 11. v Café V lese v Praze.

Zpěvačky na sebe upozornily v roce 2012 rapovanou hymnou Laktační psychóza, kterou reagovaly na svou účast v soutěži Hlas Česko-Slovenska. Píseň, ve které se snaží skloubit své hudební ambice a "mlíko na mozku" se přes noc stala hitem internetu. Díky jejímu sebeironickému nadhledu a komičnosti se s ní identifikovala celá generace kojících matek.

Co prožívají a o čem sní matky, když jim laktační psychóza odlehne? Vypustí milované děti do školky a školy a mohou opět na chvíli roztáhnout křídla?

Příběh druhé desky Mateřské.com Automatka začíná rozvážením dětí na kroužky. Dále se dozvíte, jak se matky učí trpělivosti každodenní rutinou a že se i někdy poperou kvůli výchově. Pomalu ale získávají více prostoru pro sebe i pro svou práci. Splétají nové vize a chtějí si plnit sny. Občas si dokonce zajdou do fitka a tajně navštěvují ženské kruhy!

Na desce se hudebně podílelo 6 skvělých producentů: Jiří Burian (Kapitán Demo), Aleš Hyvnar (Al-Yaman), Honza Horáček (Meky Žbirka), Djei Gogo (United Flavour), Tomato 22 a Kim Kanagom. Zahostoval na ní multitalentovaný beatboxer a moderátor Endru v roli indického rappera a Jiří Burian jako skoro trpělivý tatínek a specialista na sociální sítě.