KLEMPÍŘ & RÓSZA ‎– Špička

CD

499,00 Kč

Klempíř & Rózsa ‎- Špička

Label: EMI ‎- 5099955912129

Format: CD, Album

Country: Czech Republic

Released: 2012

Style: Chanson Rap, Funk


1 DaDa 2:46

2 Stopy 3:18

3 Dej Si Lok 4:05

4 Nefersobek 3:44

5 Poločasy 2:55

6 Káman 6:31

7 My Life 3:20

8 Ján 3:42

9 Ze Mě 4:23


Drums - Martin Valihora (tracks: 4,9)

Keyboards, Bass, Programmed By, Music By, Engineer, Edited By, Mixed By - Oskar Rózsa

Rap, Vocals, Lyrics By - Oto Klempíř

Vocals - Dan Bárta (tracks: 2,3,5,9)


"Rap s prvky šansonu, vypjatými refrény a nádhernými texty..."

Oto Klempíř má za sebou vskutku plodný rok, na jehož vrcholu stojí ojedinělý projekt, jeho první sólové album Špička. K unikátnímu albu se propracovával více než dvacet let. Celou tu dobu poctivě textařsky a interpretačně sloužil své kmenové kapele J.A.R. a všem dalším projektům svých kapel-ních kolegů. Nyní však nastal správný čas a Oto Klempíř se v plné záři předvádí jako dokonalý a citlivý raper, recitátor, šansoniér a zpěvák. Jeho nové texty jsou plné ironie, nadsázky, dadaismu ale i citu a smutku.

Tajemné beaty a hluboké noční tóny, kterými jeho expresívní projev podtrhuje slovenský basový virtuoz, multiinstrumentalista, producent a skladatel Oskar Rózsa, dávají nahrávce další nečekaný hudební rozměr. Minimalismus, z kterého tentokrát Rózsa vychází, v tomto případě znamená mini-mum nástrojů, ale maximální využití jejich možností. Z bohaté řady uměleckých kolegů si Oto Klempíř vybral Dana Bártu, který okořenil několik písní razantními vokály.

Oto Klempíř je bezesporu jedním z našich dlouhodobě nejvýraznějších textařů současnosti. Jako in-terpret zatím žil ve stínu svých známějších kolegů, což se s nástupem alba Špička může velmi rychle změnit.

Album Špička tvoří uměleckou dvou kombinaci s knihou Tali Bachtar!, která vyšla na podzim a tvo-ří ji básnický a textařský průřez nejlepší tvorbou Oty Klempíře, kam texty ke Špičce zásadně patří.

Tato nahrávka je prvním českým albem, které je masterováno v legendárním studiu Bernie Grund-man Mastering, Los Angeles, CA, samotným Brianem "Big Bass" Gardnerem, který má na "svědomí" mastering projektů takových hvězd jako jsou Eminem, Dr.Dre a dalších lídrů hip hopu.