KAREL GOTT ‎– S Pomocí Přátel

CD

349,00 Kč

Karel Gott ‎- S Pomocí Přátel
Label: Supraphon ‎- SU 6260-2
Format: CD, Album
Country: Czech Republic
Released: 201

Style: Ballad, Pop


1
Chci Zpátky Dát Čas (Mit Dir Bin Ich Stark)
2:57
2
Tak Pojď Se Mnou
Featuring - Radek Banga
3:07
3
Obraz Žen
3:47
4
Chci Tě
3:02
5
Pátý Den
3:22
6
Dál Jedu Si Svou
3:38
7
Místa, Která Znáš
Featuring - Monika Bagárová
3:00
8
Pondělí
Featuring - Michal Malátný
4:26
9
Právě Vchází
3:21
10
Láska, To Je Déšť
3:32
11
Doufej (Leben)
3:38
12
Kluk S Velkou Vášní (Věnováno Jiřímu Štaidlovi)
4:00
13
Dál Za Obzor
Featuring - Olga Lounová
3:47
14
Testament
4:05

Po několika speciálních projektech a kolekcích cover verzí je tu album Karla Gotta, plné zbrusu nových písniček! Až na jedinou výjimku z roku 2012 (duet s Olgou Lounovou) vše čerstvé (2014) nahrávky skladeb především domácích autorů, tvořících velmi zajímavý průnik několika generací.
Poslech jasně ukáže, že všichni psali opravdu pro Karla, žádné vyprázdněné šuplíky. Balady, refrénovky, taneční kousky, to vše zcela poznatelně komponované pro albovou novinku zpěváka, jehož kariéra nemá ve světě obdobu. Prověření autoři kvalit Michala Davida, ORMů, Petra Chmely, Borise Urbánka nebo Vaša Patejdla potěší přesně trefenými melodiemi, od velké balady (Pátý den, Právě vchází, Láska, to je déšť) přes píseň pro Jiřího Štaidla (Kluk s velkou vášní) až po chytlavé retro z konce padesátých let (Chci tě). Některá spojení však na první pohled vypadala spíše nemožně: KG a Michal Malátný, Gipsy.cz, Petr Bende, Martin Chodúr, Viktor Dyk nebo Ondřej Brzobohatý?
Podařilo se. Pánové, často včetně textů a osobní účasti na nahrávce, vymysleli rafinovanou pomalou (Pondělí), latino dancovku (Tak pojď se mnou), ráznými dechy ozdobenou šlapací (Dál jedu si svou), zvuky nabité disco (Právě vchází), v dobrém slova smyslu zámořsky znějící duet s Monikou Bagárovou (Místa, která znáš) nebo krásnou šansónovku (Testament). Přidejte k tomu skutečnost, že krom tradičního Gottova studiového orchestru se tentokrát často aktivně přidali i muzikanti a kapely kolem autorů songů, takže nejen skladby, ale také jejich aranže jsou patřičně pestré.
Karel Gott vsadil na vítaně okysličený mix spolupracovníků. Našel také ty, kteří často píší jen pro sebe, ale tentokrát poctěni udělali výjimku. Různorodé, a přece zcela jeho album, obdivuhodný krok v tomto jubilejním roce.

Karel Gott a přátelé 2014: noví autoři, nové písničky, nové hity!