EVA OLMEROVÁ - Čekej Tiše

LP

609,00 Kč

Eva Olmerová ‎- Čekej Tiše

Label: Supraphon ‎- SU 6543-1

Format: Vinyl, LP, Compilation, Reissue

Country: Czech Republic

Released: 2018

Style: Jazz, Blues, Chanson


Strana E

A1 Čekej Tiše (He'll Have To Go) 3:07

A2 Matka (My Mother) 3:12

A3 Slunce Sháním (I Built A Wall All Around Me) 3:04

A4 Vstává Den A Modře Svítá 3:04

A5 Tam Pod Nebeskou Bání (Dream A Little Dream Of Me) 3:02

A6 Poprchává 3:27

A7 Vzdávám Svůj Dík (Still) 2:24

Strana O

B1 Druhý Břeh (Cry Me A River) 2:37

B2 Černá Kára 2:37

B3 Ó, Boží Den (O, Happy Day) 3:24

B4 Blues Železničního Mostu 3:28

B5 Jdou Léta, Jdou (Non, Je Ne Regrette Rien) 2:42

B6 Sčítání 3:39

B7 Poslední Produkce 3:16


Backing Band - Jiří Brabec Country Beat (tracks: A1 to A4)

Chorus - Lubomír Pánek Chorus (tracks: A1, A2), Pavel Kühn Chorus (tracks: A5 to A7, B3), Single Trio (tracks: A3, A4)

Compiled By [Selected By], Compilation Producer [Realized By] - Jindřich Straka

Leader - Gustav Brom (tracks: B2, B4), Jiří Brabec (tracks: A1 to A4), Josef Vobruba (tracks: B1), Karel Vlach (tracks: B5, B7), Sláva Kunst (tracks: A5 to A7, B3), Václav Zahradník (tracks: B6)

Orchestra - Prague Radio Dance Orchestra (tracks: B1), Gustav Brom And His Orchestra (tracks: B2, B4), Karel Vlach And His Orchestra (tracks: B5, B7), Prague Television Orchestra (tracks: B6), Sláva Kunst And His Orchestra (tracks: A5 to A7, B3)

Vocals - Eva Olmerová


Informace o albu /Supraphon/

Výběr toho nejlepšího z repertoáru osobité zpěvačky

Brzy by oslavila půlkulaté narozeniny (narozena v lednu 1934), odešla však bohužel mnohem dříve. Zpěvačka od pánaboha, stylově ne zcela ukotvená, ale ve všech podobách výtečná, a také žena živel. Reedice vinylového alba z roku 1983 se dočkala zvukové úpravy, nového grafického ztvárnění a v podobě CD také doplnění šesti bonusovými písněmi.

Základní čtrnáctka skladeb je původním vydáním datována mezi roky 1968 až 1983. Najdete tu Olmerové nejslavnější písně s texty Jiřího Grossmanna nebo Aidy Brumovské. Nechybí temný bluesový repertoár skladatele/textaře Josefa Kainara, lehký jazzík kamaráda Luďka Hulana či slavný tradicionál O, Happy Day s textem Zdeňka Borovce. Doplněním obrazu hlasově, frázováním a celkově mimořádné zpěvačky je původně Piafové Non, je ne regrette rien, v českém překladu Ronalda Krause jako Jdou, léta jdou. Mezi bonusovou šesticí skladeb najdete scatovou legrácku s Jiřím Suchým na téma Muž a žena, semaforské Slunce zhaslo dojetím, dva kousky trampského písničkáře Jarky Mottla nebo připomínku skutečnosti, že Eva Olmerová se skvěle popasovala i s repertoárem Traditional Jazz Studia.

Stylový obal Karla Halouna a Luďka Kubíka skrývá to nejpodstatnější z Olmerové repertoáru šedesátých a sedmdesátých let. Je to výběr zásadních písniček pro nejširší okruh posluchačů, v mnoha případech na první poslech, v těch ostatních pak povědomě znějících všem pamětníkům.

Tato jubilejní reedice je holdem dámě s nelehkým osudem a báječným talentem!