COUNT PORTMON - Count Portmon

CD

249,00 Kč

Count Portmon – Count Portmon

Label: Polí5 – EPP 068-2

Format: CD, Album, Limited Edition, Numbered

Country: Czech Republic

Released: Aug 4, 2014

Style: Experimental, Electro, Glitch, Noise


1 Untitled 5:37

2 Untitled 5:39

3 Untitled 8:11

4 Untitled 7:00

5 Untitled 1:56

6 Untitled 3:45

7 Untitled 2:50

8 Untitled 23:21


Design – Jan Polanský

Mastered By – Veronika Bartošová

Music By – Jan Faix

Video: Count Portmon(youtube.com)


Released in 3-panel golden handpainted cardboard sleeve. Handnumbered on back panel, limited to 200 copies.


První standardně lisované Portmonovo CD s novým materiálem vychází u Polí5 (2014) v limitovaném nákladu 200kusů. Výtvarník Jan Polanský osobně nastříkal pomoci měnících se šablon rozkládací digipack, každý obal je tak originálem opatřený svým pořadovým číslem.

Count Portmon je sólový projekt pražského hudebníka, publicisty a pedagoga Jana Faixe, v němž se zaměřil na experimentální zvukovou tvorbu s magnetofony a další (především) analogovou elektronikou. Jan Faix vždy potřeboval pro hudební tvorbu dialog a interakci, pouze sám se tedy rozhodl vystupovat až poté, co při vlastním zkoumání oblastí noise a elektro-akustické improvizace objevil jako vhodného spoluhráče náhodné a nevyzpytatelné chování nestandardně zapojeného vybavení.

Coby Count Portmon již publikoval nahrávky na ruském netlabelu Clinical Archives (titul RCL-290) a na domácí značce Hluková sekce (Moranella). Vedle této sólové tvorby vystoupil také v různých kolaboracích s pražskými a vídeňskými hudebníky (např. Margaret Unknown, Daniel Lercher, Petr Ferenc či Faixovy vlastní sestavy Tembryo a Lévi-Faix), působil též v pozoruhodném mezinárodním tělese ÖNCZkekvist Orchestra. Do světa konvenčnějších hudebních žánrů přispívá stále svou hrou na syntezátory v kapelách Unifiction, Skrytý půvab byrokracie a Bob Saint-Claire.