COAL CHAMBER - Dark Days

CD

Format: CD, Album

Country: Netherlands

Released: 2002

Style: Nu Metal

249,00 Kč

Coal Chamber ‎- Dark Days

Label: Roadrunner Records ‎- RR 8484-2

Format: CD, Album

Country: Netherlands

Released: 2002

Style: Nu Metal


1 Fiend 3:01

2 Glow 3:12

3 Watershed 2:36

4 Something Told Me 3:23

5 Dark Days 3:40

6 Alienate Me 3:18

7 One Step 2:39

8 Friend? 3:34

9 Rowboat

4:49

10 Drove

Guest, Vocals - Tracy "Slut" Holt*

3:12

11 Empty Jar 3:52

12 Beckoned 4:00

Téměř po třech letech od poslední studiové desky "Chamber Music" se Coal Chamber vrací. Dříve se o nich mluvilo jako o velkých nadějích tvrdé hudby. Jenže nikdy nedokázali vydat opravdu silné album. Když už mohli být skutečně slavní, odmlčeli se a na jejich místo přišli jiní (Slipknot, Disturbed atd.). Nyní je tu nový počin, nazvaný "Dark Days". Bude pro toto kvarteto z Los Angeles představovat comeback?

"Dark Days" je asi nejtemnější album, jaké Coal Chamber vytvořili. V mnoha písních slyšíme všelijaké zvuky, co mají nahánět strach. Samotní členové kapely se prezentují nepřehlédnutelnou strašidelnou image. Podle hesla 'kolik máš vpichů, tolikrát jsi člověkem' mají na sobě (zejména na obličeji) tuny železa. Nejen že vypadají jako drsňáci, ale snaží se hrát i drsnou hudbu. A docela se jim to daří. V jejich muzice však nenalezneme chaos jako např. u Slipknot; vše tu má svůj řád a skladby jsou propracované do nejmenšího detailu. Nejen po instrumentální stránce se nedá Coal Chamber nic vytknout, i zpěvák je v žánru více než nadprůměrný. Poměrně hladce střídá rychlé (řvací) pasáže s těmi pomalejšími (šeptacími).

Album otevírá první singl "Fiend", tvrd8 vypalovačka ženoucí se neuvěřitelným tempem. Po ní následuje další skvělá píseň "Glow". Coal Chamber polevují a na řadu přichází průměrný nářez "Watershead". Pod čtyřkou se ukrývá výborná "Something Told Me". Pátá skladba, nejlepší z celé desky, je titulní "Dark Days". Parádní moment nastává asi ve druhé minutě, kdy zpěvák jen šeptá: "Dark days, dark days, dark days..."(poslechněte si ukázku!). Šestá "Alienate Me" také stojí za to. Zejména úvodní výkřik "Here we go" vás zvedne ze židle. A tak je tomu až do samého závěru. Většině jiných alb ke konci lehce dochází dech, tomuto však ne.

"Dark Days" je jednoznačně nejlepší deska této skupiny. Coal Chamber už konečně hudebně dozráli. Toto album zde ale mělo být už před dvěma lety. V té době by bylo revoluční, Dnes je "pouze" hodně nadprůměrné. Přesto jde o více než povedený comeback.