BADFOCUS - meditating while raving

tip

Vinyl LP

599,00 Kč

badfocus – meditating while raving

Label: Supraphon – SU 6776-1

Format: Vinyl, LP

Country: Czech Republic

Released: Nov 11, 2022

Genre: Electronic


1 four elements 4:34

2 beyond minds 2:59

3 tender 4:41

4 dystopia 6:13

5 affekt 3:40

6 odyssey 4:35

7 reset 6:09

8 disembodied 5:38


Informace o albu

Meditace, napětí & rave

Badfocus je talentovaný hudební producent, skladatel a multiinstrumentalista pocházející z Prahy. Přestože jeho umělecké kořeny jsou převážně jazzové, byl ovlivněn vážnou hudbou, elektronikou, hip-hopem a indie. Jeho tvorbu charakterizují neustále se rozvíjející zvukové krajiny, bohaté sonické textury vytvářející specifický prostor a intenzivně intimní zážitek.

Na svém kontě má už několik EP, debutové album wallflower (2020) nebo soundtrack k tanečnímu filmu Laterny magiky new normal (2021). Nyní po singlech beyond minds a dystopia přichází s novou řadovkou meditating while raving, které vychází digitálně i na vinylové desce u Supraphonu. Album je konceptuálně o dualitě, o tom, jakým způsobem se vzájemně potřebují protiklady, a o jejich dynamice. To charakterizuje ambivalence vnitřního klidu a napětí v podobě meditace i rave prožitku.

Pod uměleckým jménem badfocus pravidelně koncertuje na domácí i zahraniční scéně. Při vystoupeních citlivě kombinuje živé i elektronické nástroje, které velmi nenásilně propojuje v jeden organický celek. Hudební produkce je doplněná o světelnou show, jež se tu a tam noří v mlžném oparu kouře, stejně jako její jednotlivé hudební motivy.

Specifikem zpracování obalu vinylové desky je unikátně vytvořená grafika, která po naskenování zobrazí speciálně vytvořený AR filtr. Tato přidaná hodnota spojuje svět digitálních technologií s nadčasovostí vinylové desky.