ABRAXAS - Klid!

CD

299,00 Kč

Abraxas  - Klid!

Label: Supraphon - SU 6301-2

Format: CD, Album, Digipak

Country: Czech Republic

Released: 2015

Style: Prog Rock, Fusion


1 Už Tady Jsou 4:08

2 Klid 3:45

3 Tance Čas 3:29

4 Přísně Tajné 3:25

5 Hoď Mi Kost 3:20

6 Černá I Bílá 3:12

7 Fit 2:42

8 Žízeň 4:23

9 Veselá Jízda 3:07

10 V Transu 4:08

11 Výkřik 5:55


Bass Guitar, Vocals - Ivan Doležálek

Drums - Eduard Štěpánek

Leader, Guitar, Synth, Vocals - Slávek Janda

Music By - Slávek Janda

Performer - Abraxas 

Vocals - Miroslav Imrich


Informace o albu

Podle Slávka Jandy vůbec nejsvižnější album v historii skupiny! Zakladatel, kytarista a leader Abraxasu připisuje novou kapelovou mízu loňské poctě její minulosti v podobě 2CD Tribute, ale především šedesáti koncertům, které spolu pánové Slávek Janda (kytara, synth, zpěv), Miroslav Imrich (zpěv, show), Ivan Doležálek (basa, zpěv) a Eduard Štěpánek (bicí) v roce 2014 odehráli. V kombinaci se zásadně důležitým textařem a manažerem Petrem Soukupem se tak vylouplo celkem 11 skladeb, společně lehce paradoxně pojmenovaných podle té výjimečné nejpomalejší z nich.

Je to stále starý dobrý Abraxas, tedy svérázná kombinace rocku, funku, disco, latiny i novovlnných úprků. Vedle nezaměnitelných kytarových sól je to místy pořádná jízda s tvrdými rockovými riffy a radikálním rapováním na témata o prudičích kolem nás nebo tricích farmaceutického průmyslu, ale také o naší vnitřní černobílosti nebo potřebě si občas jen tak zatrsat. Hudbu napsal kompletně Slávek Janda, ve dvou případech využivší vlastních východisek z osmdesátých let, vzorně přesazených do celkového zvuku letošního roku. Natočeno a smícháno bylo ve vinohradském studiu Cobra, následný mastering proběhl v anglickém studiu M8 Service.

Projekt je v bookletu osazen sadou speciálních fotografií, vzniká hned několik klipů, celý rok se bude koncertovat - prostě Abraxas je zpátky s plnou energií a velkými plány. Tribute jasně dokázal, že hudební odkaz je velkým cover lákadlem pro spoustu domácích kapel a zpěváků, od R'n'B vokalistky přes rockové skoro bigbandy až po elektronické experimentátory. Teď je chvíle na Abraxasu, aby dokázal, že jede dál vší silou - a na této čerstvé studiové desce se to rozhodně podařilo.

Nové album Abraxasu: Těch jedenáct songů vás rozhodně v klidu nenechá!