A BANQUET - Breath

CD

Format: CD, Album

Country: Czech Rep.

Released: 2012

Style: Electronic, Rock


259,00 Kč

A Banquet ‎- Breath

Label: Die Arbeit Music ‎- DA 004-2

Format: CD, Album

Country: Czech Rep.

Released: 2012

Style: Electronic, Rock


Tracklist

1 Carved Out

2 Cinnamon Skies

3 Far Away

4 The Dust We Are

5 Blue Feelings

6 Fledgling

7 Touch The Unsaid

8 I Am The Ninth Wave

9 Glass Clouds

10 Lights & Memories

11 Climb The Hill


Bass, Synth, Guitar - Michael von A Banquet

Drums - Richard von A Banquet

Mastered By - Matouš Godík

Music By - Michael

Music By, Lyrics By - Mathieu

Producer - A Banquet

Recorded By - Steve Albini

Recorded By, Mixed By, Producer - Boris Carloff

Vocals, Guitar, Synth - Mathieu von A Banquet

digipack

převzato z musicserver.cz:

A Banquet si upletli oprátku, když se svěřili do péče amerického producenta Steva Albiniho (Nirvana nebo Pixies). Kluci strčili hlavy do té upletené oprátky, když na sebe upoutali mediální pozornost ještě před vydáním plnohodnotného premiérového alba.

Píseň po písni vám dochází, že s tak hitovou domácí deskou jste ještě neměli tu čest. A pak začne pršet v "Lights & Memories" a vám se chce křičet. Radostí. A Banquet se podařilo natočit originální, nostalgické, přesto časově nezařaditelné album. Recyklují psychedelii sedmdesátek, synťáky osmdesátek, nu-rave včerejška a shoegaze dneška. Schází snad jen ten dubstep a witch zítřka. Přestože lze "Breath" nazvat hudebním kompostem, jedná se o nevídaně progresivní nahrávku. Originalita, nadčasovost i progres pak spočívají v perfekcionistické koláži zvuků. Známé ingredience stvořily dosud neznámý celek.

Celé je to o jedinečné atmosféře, která v posluchači vyvolává širokou škálu pocitů. Skladby vyzařují zvláštní, svébytné fluidum. Kompaktnost desky je působivá, písně ovšem obstojí i sólo.

K samotným písním - "The Dust We Are" je doslova přehlídkou žánrů, oscilující mezi rock'n'rollem a nějakým živelným podzemním elektroklešem. Od rozněžnělého, fragilního šeptání až po pískot pekelných sirén ale působí A Banquet důvěryhodně, uvěřitelně, uvolněně a přirozeně.

Cestu od rapu ke grunge urazili v americké "Blue Feelings" a vybrnkaná balada "Fledgling" také nikoho neurazí. I "Touch The Unsaid" je hravá, lehce naivní, ale zábavná píseň. Navíc s refrénem z kategorie ušní červy. "Help" zpívali tak naléhavě naposledy snad Beatles. Nejvíce ostrovně ale zní i "I Am The Ninth Wave". Žádný zbytečný song na desce není. A to se cení.

Zpěvák a autor vynikajících textů Mathieu má barevnou barvu hlasu, jejíž harmonii narušují Michaelovy syntetické symfonie, ukazující - mně subjektivně - tu vůbec nejpřívětivější tvář hudební produkce A Banquet. I bubeník Richard své řemeslo ovládá bravurně. Mrštný a rychlý šoumen, což oceníte především naživo, při koncertech. Už debutová nahrávka ale dokazuje, že vystajlovaný temný boyband má kromě nejzajímavějšího vizuálního obalu na pražské scéně i to vůbec nejpevnější hudební jádro. Sice se vám může zdát mix indie a electra jako přežitý, v případě neo-neoromantiků A Banquet ale svou logiku rozhodně má.

Video: www.youtube.com/watch?v=NMJ7pzCExxg

Více zde: https://www.leoptic-music-shop.cz/products/a-banquet-breath/